Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
TAM W OSTATNIM NIE TRZEBA BYLO ZAZNACZAC ZADNYCH PODWOJNYCH WIAZAN PRZECIEZ WYRAZNIE BYLO NAPISANE ZEBY UZYC TAK SAMO JAK ZOSTALO PODANE, SUMARYCZNEGO ZAPISU RESZT ALKILOWYCH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
sa juz gdzies przykladowe odpowiedzi? albo chociaz arkusze?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
przy dehydratacji glicerolu do akroleiny tez powstaje woda jako produkt uboczny??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a w tym ostatnim kwasy nie powinny miec grupe COONa? tam chyba byla hydroliza zasadowa ;/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co ma powstawać? sama nazwa dehydratacja to logiczne ze woda bedzie,matura bardzo prosta ,wgl jak to z chemii ,zadania na obliczenia-poziom gimnazjum ,taki jest fakt.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Olimpijczyk napisał:
A co ma powstawać? sama nazwa dehydratacja to logiczne ze woda bedzie,matura bardzo prosta ,wgl jak to z chemii ,zadania na obliczenia-poziom gimnazjum ,taki jest fakt.
JAK NIE BEDZIESZ MIEC 100PROC TO BEDE SIE Z CIEBIE SMIAC:d
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja tez
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Fajnie,no sorki nie to zebym bym przemadrzaly,ale jak ktos zdaje juz ta mature to akurat to powinien wiedziec:).Własciwie to mam jedną wątpliwość czy CO reaguje z zasadami,bo moze w kluczu nie byc ,ale on tworzy mrówczany.a pewnie bedzie ze nie reaguje
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
POWIEDZCIE MI ILE MAX PKT. MOZNA ZDOBYC NA ROZSZERZONEJ 60 CZY 50??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
60 Olimpijczyku, wg mnie to wlasnie sie madrzysz...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PODAJCIE JAKIS LINK GDZIE W MIARE SZYBKO BEDA ODPOWIEDZI
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
duzo osob wybiera sie do lublina na stome albo medycyne?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja jestem bardzo zadowolona,żadnych wspólczynnikow rozpuszczalności,ksztaltó cząsteczek,hybrydyzacji.Zajebiescie! Kopsnęlam sie tylko w zadaniu z izotopem :/ pH-2, Arsen, Stęzenie- 15,34%, tabelka z elektrolizy:NaCl NaOH H2SO4 Na2SO4, elektroliza NaOH: na katodzie rozklada się woda (2H2O + 4e -> 4H+ + O2 ), a na anodzie OH (4OH- -> O2 + 2H2 + 4e) (CHYBA), obserwacje do zadania z Cu(OH)2 (doświadczenia): niebieski galaretowaty osad roztwarza się (rozpuszcza) i powstaje klarowny szafirowy roztwór, Cu2O tworzy się w glukozie, wspólczynniki w redoksie: 0,3,10(jony OH) -> 2,6,5(woda) (nie wiem czy dobrze pamietam), NO-bezbarwny z rozcieńczonego (to chyba byla druga probowka), NO2 - brunatny ze stęzonego kwasu, alkohol:pierwszo- trzecio- drugorzędowy, enancjomer mógl tworzy związek 3, liczby kwantowe: 4,1,-1,0,1, w przedostatnim zadaniu Na z NaOH przylącza się tylko do grupy karboksylowej, szybkość rekcja zmalala 8 razy, w ostatnim powstawaly trzy produkty:glicerol i dwa mydla, wykazanie amfoterycznego charakteru chromu: dodanie zasady i kwasu, (obserwacje) zielonkawy osad roztwarza się, żeby się pozbyć jonów Ba2+ trzeba dodać Na2SO4, zeby mangan (VII) -> mangan (II) trzeba wybrać wspólczynniki: manganian potasu (7), kwas siarkowy (6), siarczan potasu (4), roztówr odarwial się (z fioletu)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie ewelciu nie madrze sie:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ruda napisał:
Ja jestem bardzo zadowolona,żadnych wspólczynnikow rozpuszczalności,ksztaltó cząsteczek,hybrydyzacji.Zajebiescie! Kopsnęlam sie tylko w zadaniu z izotopem :/ pH-2, Arsen, Stęzenie- 15,34%, tabelka z elektrolizy:NaCl NaOH H2SO4 Na2SO4, elektroliza NaOH: na katodzie rozklada się woda (2H2O + 4e -> 4H+ + O2 ), a na anodzie OH (4OH- -> O2 + 2H2 + 4e) (CHYBA), obserwacje do zadania z Cu(OH)2 (doświadczenia): niebieski galaretowaty osad roztwarza się (rozpuszcza) i powstaje klarowny szafirowy roztwór, Cu2O tworzy się w glukozie, wspólczynniki w redoksie: 0,3,10(jony OH) -> 2,6,5(woda) (nie wiem czy dobrze pamietam), NO-bezbarwny z rozcieńczonego (to chyba byla druga probowka), NO2 - brunatny ze stęzonego kwasu, alkohol:pierwszo- trzecio- drugorzędowy, enancjomer mógl tworzy związek 3, liczby kwantowe: 4,1,-1,0,1, w przedostatnim zadaniu Na z NaOH przylącza się tylko do grupy karboksylowej, szybkość rekcja zmalala 8 razy, w ostatnim powstawaly trzy produkty:glicerol i dwa mydla, wykazanie amfoterycznego charakteru chromu: dodanie zasady i kwasu, (obserwacje) zielonkawy osad roztwarza się, żeby się pozbyć jonów Ba2+ trzeba dodać Na2SO4, zeby mangan (VII) -> mangan (II) trzeba wybrać wspólczynniki: manganian potasu (7), kwas siarkowy (6), siarczan potasu (4), roztówr odarwial się (z fioletu)
masz zle elektrolize NaOH. katoda: 2H20 + 2 e ---> H2 + 2 OH - anoda: 4OH - - 4 e ---> O2 + 2 H20 i wspolczynnik 1, zamiast 0 pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Elektroliza NaOH tak piowinna wygladac: 2H2O + 2e-->H2 +2Oh- 4OH- ---> O2 +2H2O +4e
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jaki Ty mily jestes moze zmienie zdanie o Tobie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak po cichu to na to licze xD
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to tam byl do wybrania tez manganian VII ? chyba sie zapędzilam bo wybralam tylko kwas i sol..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ktoś z was ludziska pisał chemie na podstawie. Dajcie komentarze. Dla mnie była jakaś głupia i nieprzemyślana ostatnie zadania to tragedia. Ile wam wyszło z tym liczeniem amoniaku, bo mi 39,2 dm3.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 3 z 12

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...